top of page
joga, terapia tańcem, masaże, kraków
joga, terapia tańcem, masaże, kraków

"WSPIERAMY ROZWÓJ OSOBISTY,

BUDUJEMY SPOŁECZNOŚĆ,

DOSKONALIMY METODYKĘ NAUCZANIA"

Masaż tajski, misami tybetańskimi w Krakowie
Joga, hatha, power, vinyasa, yin, terapia jogą, core, Kraków
Joga, hatha, power, vinyasa, yin, terapia jogą, core, Kraków
Masaż tajski, misami tybetańskimi w Krakowie
joga, terapia tańcem, masaże
NASZA MISJA
Joga, hatha, power, vinyasa, yin, terapia jogą, core, Kraków

MIĘDZYNARODOWA

SZKOŁA JOGI i RUCHU

joga w Krakowie, szkolenia kursy nauczycielskie, yoga alliance, ttc, yoga teacher training in Poland, yoga teacher training in Europe, Yoga therapy courses, dance therapy, terapia tańcem w Krakowie, masaż tajski w Krakowie, thai massage Krakow, Cracow, masaż dźwiękiem w Krakowie

Dołącz do Newslettera, zdobądź specjalne oferty!

Witaj! Zostańmy w kontakcie!

WYDARZENIA

Międzynarodowe kursy nauczycielskie wyróżniające się jakością nauczania i globalnym rozpoznawaniem. Zainspiruj Twoich uczniów, aby przemienili swoje życie. Osiągnij sukces zawodowy oparty na pracy z ludźmi.

Please reload

"Wspieramy rozwój osobisty,  budujemy społeczność, doskonalimy metodykę nauczania."

 

Naszą misją jest szkolenie instruktorów jogi na najwyższym poziomie. Powyższe motto, to trzy człony naszej misji, które realizujemy w następujący sposób:

 

  1. W centrum naszego rozumienia jogi stoi człowiek jako jednostka, a nie nazwy handlowe czy dogmaty. Dlatego w naszych kursach jogi doświadczysz różnorodnych metod jogi, takich jak Hatha (asana, pranajama, medytacja), Vinyasa, Yin Yoga oraz medytacji uważności (Mindfulness), jak również somatyki (metod psycho-fizycznych opartych o doznania indywidualne).

  2. Pragniemy budować międzynarodowe grono absolwentów którzy wspierają się  na długo po ukończeniu naszych szkoleń. W tym celu prowadzimy dla nich blog. Angażujemy się w działalność charytatywną, aby zarazić jogą osoby w trudnej sytuacji finansowej lub życiowej oraz osoby ze szczególnymi wymaganiami (np. niewidomi, osoby o ograniczonej ruchliwości itd.). Środki pozyskujemy od darczyńców instytucjonalnych oraz z zajęć otwartych gdzie dochód jest przeznaczony na wparcie zajęć specjalnych.

  3. Nasze nauczanie jest ugruntowane w praktyce jogi popartej dowodami naukowymi. Nieustannie wprowadzamy innowacje, aby zagwarantować w 100% eksperymentalne nauczanie oraz by umiejętnie łączyć starożytne tradycje jogi i masażu tajskiego z odkryciami współczesnej nauki. Nasi nauczyciele są członkami międzynarodowych organizacji zrzeszających nauczycieli jogi (Yoga Alliance, US), terapeutów jogą (International Association of Yoga Therapists) i masażystów tajskich (Thai Healing Alliance International). Zapewnia to światowy poziom usług oraz międzynarodową rozpoznawalność naszych kursów nauczycielskich.

joga krakow
Terapia jogą Krakow

Poznaj naszych nauczycieli

dr. Szymon J., E-RYT500 - Twórca szkoły.

 

 

 

 

"Bądź sobą, rób jogę" to moje motto. Wierzę, że abyś mógł poznać swoją prawdziwą naturę, Twoja praktyka jogi powinna być dostosowana do Twojej unikalnej osobowości i wymagań. Poprowadzę Cię w Twojej praktyce niezależnie od tego czy lubisz wycisnąć z siebie siódme poty, aby pozbyć się z siebie toksyn, czy raczej wolisz osiąść w każdej asanie na dłużej, by osiągnąć medytacyjną stabilność. W moich zajęciach balansuję  fizyczne i subtelne aspekty jogi oraz łączę starożytne techniki z wiedzą współczesnej nauki.

Szymon zdobył doktorat w kierunkach przyrodniczych w Instytucie Curie w Paryżu i pracował w sektorze ochrony zdrowia ponad 15 lat. Jego pasja do pracy z ludźmi i działalności charytatywnej zaprowadziła go jednak do Indii. Praca na misji wolontariackiej w tym kraju była współfinansowana przez rząd Francji i fundację na rzecz rozwoju nauki w krajach rozwijających się i zaowocowała kilkoma publikacjami w międzynarodowych pismach naukowych. Oprócz badań, Szymon zgłębiał naukę jogi, masażu tajskiego oraz terapii ruchem/tańcem.

 

Przez 6 lat w Indiach pracował z nauczycielami pochodzącymi z rozmaitych tradycji przez ponad 2,000 godzin i uzyskał dyplomy jako nauczyciel jogi (500RYT, RPYT, RCYT) i terapeuta jogą oraz terapeuta masażem tajskim i Kinesio Taping. Poprowadził ponad 13,000 godzin szkoleń dla instruktorów jogi, zajęć grupowych, indywidualnych, terapii jogą oraz jogę dla osób niewidomych. Jego studentami są zarówno miłośnicy jogi, jak i osoby borykające się ze zdrowiem oraz dyrektorzy międzynarodowych korporacji pragnący radzić sobie lepiej ze stresem. Przed pobytem w Indiach, praktykował różne metody medytacji przez 14 lat.

 

W relacjach z uczniami, Szymon stawia na ciągły dialog  i  dostosowanie zajęć do ich osobistych potrzeb. Jest także twórcą programu nauczania kursów nauczycielskich w szkole 5 Elements. Jego wykształcenie naukowe pozwoliło mu stworzyć unikalny program, który łączy wielotysięczne tradycje jogi i medytacji z wynikami współczesnych badań naukowych oraz metodyką nauczania opartą o doświadczenie, raczej niż przyswajanie gotowej wiedzy.

Moje kwalifikacje w jodze terapeutycznej pochodzą z dyplomu terapeuty jogą z Aayana Yoga Academy, Bangalore oraz studiów wyższych i staży z psychologii klinicznej.

Vinay Jesta, E-RYT500 - Dyrektor d/s szkoleń międzynarodowych

 

 

 

Wierzę, że joga jest dla każdego, od osoby prowadzącej poszukiwania duchowe do entuzjasty fitnessu. Poprzez jogę, możemy wejść w kontakt z naszym ciałem, umysłem i duszą. Moją misją jest pomóc ludziom odnowić ich ciało, zrelaksować umysł i połączyć się z oddechem i usłyszeć ich duszę. Lubię także promować dobre nawyki żywieniowe i zdrowy tryb życia!

Śledź osobiste strony Vinaya

  • Wix Facebook page
  • Ikona aplikacji Instagram

Vinay jest doświadczonym nauczycielem jogi z ponad 16,000 godzin instruktażowych. Posiada certyfikację na poziomie zaawansowanym E-RYT500. Szkolił się w stylach takich jak Hatha, Vinyasa (Power), Ashtanga Vinyasa i jest certyfikowanym nauczycielem Acro Yogi. Jego styl nauczania jest określany przez studentów jako "naturalny" i pełen zabawy, gdyż jogę praktykował od dziecięcych lat. Vinay jest także certyfikowanym kucharzem wegańskim.

 

W Indiach prowadził zajęcia indywidualne, grupowe i masowe dla ponad 100 uczestników. Organizował także wiele warsztatów oraz wczasy z jogą. Zajęcia jogi prowadzone przez Vinaya można oglądać na naszym kanale Youtube.

"BĄDŹ SOBĄ, RÓB JOGĘ."

Nauczyciele
  • Ikona aplikacji blogger
Dobroczynnosc

Nasza działalność dobroczynna została opisana przez amerykańską fundację Give Back Yoga.

 

Twórca szkoły od wielu lat zajmuje się działalnością dobroczynną, prowadząc zajęcia jogi z osobami w trudnej sytuacji finansowej lub życiowej. Kliknij w ikony po lewej stronie, aby przeczytać artykuły na ten temat.

 

 

Absolwenci kursów nauczycielskich z jogi w naszej szkole w Krakowie odbywają wolontariat jako część procesu certyfikacji.

 

 

Zachęcamy także do kontaktu organizacje zainteresowane współpracą oraz darczyńców.

Sheri & Darren Vandermolen

(Bangalore, Indie)

 

Shankar & Manu Desai (Bangalore, Indie)

Jen Marsden

(Bangalore, Indie)

Rekomendacje

Więcej rekomendacji znajduje się na stronie po angielsku.

Rekomendacje wideo naszych kursów nauczycielskich z jogi można zobaczyć tutaj.

 

"Szymon wprowadził nas z wdziękiem, łatwością i pewnością do świata jogi. Chcąc pozbyć się narastającego stresu i zredukować różne dolegliwości (ból pleców), szukalismy nauczyciela jogi, który umiałby spersonalizować zajęcia do naszych potrzeb.  Szymon był w tym doskonały - dobierał tradycyjne techniki jogii (a nawet kilka pozycji z tańca współczesnego), aby tworzyć ciągle ewoluujące zajęcia, które pozwoliły nam osiągnąć postęp w tępie które nam odpowiadało. Czuliśmy spokój i odnowę w jego obecności i wielce docenialiśmy przyjacielski i łagodny sposób, w jaki zachęcał nas do eksplorowania naszych możliwości. Jego spokojny lecz pewny sposób instrukcji sprawił, że całe zakłopotanie jakie mogliśmy odczuwać jako nowicjusze, zupełnie znikało. Cieszyliśmy się z każdych zajęć z nim - wspaniały nauczyciel - bardzo za nim tęsknimy."

 

 

 

"W ciągu zaledwie kilku miesięcy, Szymon pomógł nam powrócić do praktyki jogi. Jego uspokajający ton głosu i pewny siebie styl, pomogły nam zrobić szybko postęp. Szymon rozpoczynał każdą lekcję ćwiczeniami, które potem umożliwiały nam wykonywanie pozycji jogi z łatwością. Jego znajomość różnych styli takich jak Sivananda i Vinyasa umożliwiła mu dobranie praktyk tak, aby były odpowiednie dla każdego z nas. Przeprowadził z nami także wiele sesji jogi nidry (Yoga Nidra), co pomogło nam radzić sobie ze stresem. Na prawdę tęskinimy za nim i wysoko polecamy go każdemu, kto chce rozpocząć lub pogłębić swoją praktykę jogi."

 

 

 

 

"Uważam, iż miałam dużo szczęścia, że Szymon był moim osobistym trenerem jogi przez dwa lata w Bangalorze.

 

Początkowo, praktykowałam z nim wkrótce po operacji nadgarstka (po zespole cieśni nadgarstka), kiedy to miałam trudności w używaniu mojej prawej ręki i ramienia. Szymon nie tylko potrafił obchodzić tą niesprawność, tworząc zajmujące i przynoszące korzyści zajęcia, ale także pomógł mi wzmocnić moje ramię, poprzez specjalnie dobrane ćwiczenia.

 

Szymon naprawdę koncentrował się na mojej osobie i na moich potrzebach, dostosowując absolutnie każde zajęcia do tego jak się czułam w danym dniu (zestresowana? zmęczona? energetyczna?) i to właśnie temu zawdzięczam to, że nauczyłam się od niego wielu różnych technik jogi.

 

Poprzez jogę z Szymonem, wypracowałam w sobie głębszą świadomość mojego ciała i zaczęłam  bardziej dbać o moje zdrowie oraz wyrobiłam w sobie lepsze nawyki. Już po kilku tygodniach zajęć jogi,  moi koledzy w pracy komentowali, że wydaje się bardziej spokojna i zrelaksowana i pytali mnie dlaczego! Sądzę, że joga uczyniła mnie bardziej wrażliwą na duchowy wymiar mojej osoby. Potrafię teraz lepiej określić, kiedy potrzebuję cichego czasu dla siebie i czasu na refleksje.

 

Zawsze punktualny i z bardzo łagodną i pozytywną postawą, Szymon posiada doskonały balans pomiędzy cierpliwością i motywowaniem - idealna cecha dla osób zaczynających praktykę jogi oraz tych, którym brakuje siły woli aby praktykować samemu.

 

Dziękuję Szymon za twoje wspaniałe zajęcia jogi i życzę Ci i Twoim nowym studentom wszystkiego najlepszego w szkole 5 Elements w Polsce!"

 

Więcej rekomendacji na stronie po angielsku.

 

Rekomendacje
Kontakt

Kontakt i lokalizacja

Oferujemy kursy jogi w Polsce i za granicą. Kursy w Krakowie organizujemy przy ul. Meissnera 34, zaledwie 8 minut tramwajem z Dworca Głównego. Znajdujemy się przy przystanku Tauron Arena Kraków Wieczysta, Tram: 4, 5, 9, 10, 52, Bus: 124, 128, 424, 193.  Polub nas na Facebooku aby otrzymywać aktualności na ten temat.

Napisz do nas

Twoje informacje zostały pomyślnie przesłane!

bottom of page